Treeningud

Treeningud algavad septembri alguses ja kestavad mai lõpuni.

Sel ajal kui Viljandis ei ole jääd (september, mai) treenime kord nädalas laupäeviti Tartu Lõunakeskuse jääl ja teistel päevadel Paalalinna kooli võimlas.

Igal suvel 25.-30.06 ja 21.-26.08 toimuvad jäälaagrid Tartus. Lisaks augusti teisel nädalal ka ÜKE laager Holstre-Pollis.

Igal aastal mai viimasel pühapäeval toimub sportlik piknik kusagil looduses.

Miks iluuisutajad peavad saalitrenne tegema? Mida nad saalitrennides teevad?
Kõik iluuisutajad, kõige tillumatest alates kuni maailmameistriteni välja, treenivad väljaspool jääd vähemalt sama palju või isegi rohkem tunde kui jääl. 

Saalitrennides treenitakse üldist füüsist tugevamaks, lihvitakse tehnikat ja tehakse spetsiaalseid uisuharjutusi, parandatakse tasakaalu, koordinatsiooni, kehakontrolli, tehakse venitus- ja painduvusharjutusi. Kõiki neid komponente läheb jäätreeningul hädasti tarvis ja neid on lihtsam ja õigem treenida väljaspool jääd. Raskemate tehniliste elementide õppimist peabki alustama saalis, kuna jääl on kukkumise oht suurem kui saalipõrandal.

Lisaks teevad iluuisutajad ka balleti- jm toetavaid treeninguid. 

Mis saab olla veel vahvam, kui lisaks uisutamisele õppida selgeks ka erinevad trikid hüppenööriga, hundirattad ja kukerpallid, ja palju muid toredaid asju!

Kuidas me Viljandis oleme oma treeningud üles ehitanud?
Viljandis oleme me käesoleval hetkel olukorras, kus 9 kuu pikkusest hooajast ainult 5 kuud saame treenida jääl. Kui tavapäraselt teevad iluuisutajad jää- ja saalitreeninguid paralleelselt, siis meie oleme jaganud oma hooaja saalitrenni kuudeks (september, oktoober, aprill, mai) ja jääkuudeks (november, detsember, jaanuar, veebruar, märts). Saalitrenne teeme Paalalinna kooli võimlas. Muide, me saame seal ka samasuguseid piruette treenida nagu jääl! Kuidas? Tulge oma silmaga vaatama!

Meil on eesmärk saada saalitrennidega nii tugevaks ja osavaks, et jääle minnes areneb uisuoskus nagu imeväel.

Võimalusel käime oma saalitrenni kuudel ka Tartu jääl uisutamas. Ka suvekuudel – juuni ja augustis, toimuvad jäälaagrid Tartus.

Kui suure koormusega me treenime?
Saalitrenni kuudel on algajatel 2, edasijõudnutel rohkem saalitrenne nädalas, lisaks korra nädalas käime Tartus jääl. Trenni pikkuseks saalis on 1 tund, Tartu jääl 45 minutit.
Jäätrenni kuudel teevad algajamad ja alles alustavad uisutajad 2 trenni nädalas, jääl on trenni pikkuseks 50 minutit. Edasijõudnumate uisutajate jäätreeningute arv nädalas kasvab, teisel aastal on neil 3-4 jäätrenni, tulevikus kasvab trennide arv veelgi. Kes soovib treenida rohkem kui ainult rühmatundides, siis on võimalik treenerilt küsida ka personaaltreeninguid juurde. Neid saab teha jäähalli vabade jääde ajal.

Kas ma pean juba natuke uisutada oskama, et liituda treeningutega?
Ei pea! Meiega võivad liituda nii need, kes juba varasemalt on ise proovinud uisutada, kui ka need, kes alles jääl esimesi samme hakkavad tegema!

Kas ja millal saab laps võistlema hakata?

Peale paari aastat treeninguid ja teatud elementide selgeksõppimist saavad tublimad uisutajad endale võistluskava ja alustada võistlemist. Võistlusjärke on kolm – A-klass, B-klass, Harrastajad. Nii Eestis, Lätis kui ka Soomes, kus me peamiselt võistlemas käime, korraldatakse piisavalt palju võistlusi, kus on esindatud kõik 3 järku, seega ka Harrastajate seas saab piisava võistluskoormuse. Lisaks on ka täiskasvanud harrastajatel võimalus võistlustel osaleda.

Kui laps võistleda ei taha, kas ta saab ikkagi võimaluse esineda?
Võimaluse oma perele ja sõpradele ning teistele pealtvaatajatele jääl esineda saab iga uisutrenni laps. Iga jäähooaja lõpus valmistame ette ja esitame nö lõpukava või -etenduse, kus kaasa löövad kõik meie uisutajad. Seal saavad kõik ette näidata, mida nad on hooaja jooksul selgeks õppinud.