Mirtel

Juba 4-aastaselt käisin koos oma vanematega Viljandi järve peal niisama uisutamas. Kolmandas klassis tekkis mul huvi iluuisutamise vastu, sest minu õde hakkas Viljandi Jäähallis iluuisutamise treeningutel käima. Seetõttu otsustasin ka mina iluuisutamisega alustada.

Nüüdseks olen iluuisutamisega tegelenud juba 9 aastat. Abitreenerina alustasin aastal 2019, sest see oli seotud minu põhikooli loovtööga. Loovtöö raames tegin ühe kava meie “Jääaeg 100” jõuluetendusse ja teise kava hooaja lõpetamiseks kevadel. Peale loovtöö lõpetamist jäin edasi trennides abiks käimas, seega kogemust on mul päris mitu aastat. 2022. aasta jõuluetenduse jaoks panin oma oskused uuesti proovile ning tegin “Lepatriinude jõulud jääl” etendusse lumehelveste kava.

Varasemalt olen tegelenud tõsisemalt nii võrkpalli kui ka tennisega. Peale uisutamise meeldivad mulle ka mäesuusatamine ja kiiruisutamine, millega tegelen siis, kui ilm seda soosib. Kiiruisutamisega olen saavutanud Viljandi uisumaratonil häid tulemusi. 9ndal Mulgi Uisumaratonil saavutasin üldarvestuses 14. koha ja 10ndal oma vanusegrupis 2. koha. Iluuisutamisega olen võistelnud nii Eestis kui ka Lätis.

Minu eesmärk ei ole Olümpiale jõuda, vaid iga hooaja, esinemise ja võistlusega iseennast ületada ning proovile panna. Iluuisutamine on tohutult mitmekülgne ja ilus ala ning just sellepärast ma seda nii väga naudingi.
 
Vabal ajal meeldib mulle raamatuid lugeda, käsitööd teha ja reisida. Hetkel õpin Viljandi Gümnaasiumis võõrkeelte suunas.