Merily

Mina olen rõõmus punase ninaga tüdruk, kes tegi jää peal oma esimesed sammud juba 2005. aastal, olles vaid 4-aastane. Alates sellest hetkest on jää olnud minu teine kodu, kui mitte esimene. Nende aastate jooksul olen ennast arendanud iluuisutamise erinevatelt külgedelt. Lisaks pea 12-aastasele üksiksõitja karjäärile proovisin ära ka jäätantsu, kus paarilisega jõudsime Eestit esindama ka Grand Prix’ le. Lisaks sellele olen katsetanud sünkroonuisutamist ja esinenud paljudel jääetendustel.

Mitmekülgsus on minu jaoks väga oluline ja seetõttu olen jõudnud proovida lisaks iluuisutamisele mitmeid erinevaid spordialasid. Mind on nähtud nii lavalaudadel tantsimas rahvatantsu, kui ka crossfiti boksis tegemas kosmonaute. Eriti meeldivad mulle ekstreemsused, mistõttu ei puudu minu tulemuste seast ka Maratonikuubiku medal või Eesti ekstreemjooksu meistrivõistluste kuld.

Uisutamise abitreenerina alustasin juba 15-aastaselt. Olen treeninud nii lapsi, noorukeid kui täiskasvanuid. Olen enda uisutaja karjääri jooksul treeninud paljude erinevate treenerite all ning veetnud mitmeid suvesid laagrites, kus sain õpetussõnu ka maailmakuulsatelt treeneritelt nagu Alexei Mishin ja Vakhtang Murvanidze. Mina soovin treenerina kõik õpetussõnad edasi anda ja näidata, kui ilus ning tehniline sport on iluuisutamine. 

Haridus on olnud minu jaoks alati prioriteet, kuid olen alati pidanud oluliseks mõtteviisi – kes teeb, see jõuab. Seetõttu usun, et sport ja haridus käivad käsikäes. Lõpetasin 2020. aastal gümnaasiumi medaliga ja alustasin enda edasisi õpinguid Viljandi Kultuuriakadeemias Kultuurikorralduse erialal.