Eve

Eve  Elken on treeninud erinevas vanuses algajaid ja harrastajaid uisutajaid. Tema grupis tunnevad ennast hästi need uisutamishuvilised, kes tahavad ka võistelda, aga kes ei taha tegeleda uisutamise kui tippspordiga, vaid jääda ala harrastama lihtsalt selle naudingu pärast, mida see spordiala pakub.  Eve aitab teha kava, monteerib muusikat ja aitab ka eratreeningutel kava õppida ja harjutada; on võistlustel  lapsele toeks ja abiks. Eve õpilased on iseloomustanud Evet kui hästi kannatlikku treenerit, kes saab hakkama nii nendega, kes õpivad aeglaselt, kui ka nendega, kes kipuvad olema kärsitud. Eve ei pahanda, aga on nõudlik.

Eve Elken on iluuisutamistreener alates aastast 2007 ja omab EOK treeneri 6. kutsetaset. Alates 2014. aastast elab ta Viljandis ning on Tartu Uisukooli Viljandi rühmade treener. Ta on lapsest peale iluuisutamist väga armastanud ja õppinud treeneritööd parimate Tartu Uisukooli treenerite, eelkõige endise peatreeneri, soomlanna Sanna Remesi käe all. Kahel suvel (2010 ja 2011) omandas ta uisualaseid teadmisi maailma uisueliiti juhendava Venemaa legendaarse treeneri Alexey Mishini käe all.

Eve peab treenerina oluliseks seda, et igal õpilasel oleks oma sisemine motivatsioon areneda, anda igas treeningus endast parim talle treeneri poolt seatud ülesannete ja eesmärkide täitmisel. Ja mis kõige tähtsam, et raskete treeningute käigus ei läheks kaduma lihtsalt üks suur rõõm uisutamisest.
Uisutamise entusiastina peab ta oluliseks seda, et see spordiala saaks suure harrastajaskonna näol endale Eestis võimalikult laia kandepinna. Peame ka saama suureks uisuriigiks nii nagu meie lähimad naabrid!